Bryce Fisher

Middle School Folkstyle (3-2)

2.17.2018 Southern Plains Dual Tournament

  • received forfeit from SP Spartans MS
  • defeated Cade Creighton (Terps Assassins MS) 10-4
  • defeated Sam Schmidt (OK Outlaws MS) 5-0
  • pinned in 1:59 by Noah Mulvaney (Texas Dynamite Black MS)
  • defeated 5-0 by Matt Lancaster (Terps Extreme MS)

Schoolboy Freestyle (25-2)

5.11.2018 OKUSA State - 149 lbs - 1st Place

  • defeated Kooper Doucet (Comanche) 10-2
  • pinned Kai Ulloa (Highlander) in 1:07
  • defeated Ian Jones (Westmoore) 14-6

4.28.2018 OKUSA National Team Qualifier - 165 lbs - 3rd Place

  • pinned in 3:16 by Coal Mountain Madison (Guthrie)
  • teched Micah Sorrels (Team IceFighter) 10-0
  • teched Cole Carroll (OWA) 10-0

4.21.2018 Owasso USAOK - 165-187 lbs - 1st Place

  • teched Mason Harris (Sand Springs) 10-0
  • teched Micah Sorrels (Team IceFighter) 11-0
  • teched Jesse Newby (Owasso) 10-0
  • teched Landon Kuhn (Ouachita) 12-1
  • teched John Roberts (OWA) 10-0

4.14.2018 OKUSA Team Big Tournament - 149 lbs - 1st Place

  • teched Clay Lewis (Team IceFighter) 10-0
  • defeated Cameron Jackson (Wildcat Wrestling) 12-6
  • teched Eddie Cortez (Team IceFighter) 10-0
  • teched Max Skolnick-Schur (Tri-Lakes) 10-0
  • teched Bobby Felts (Muskogee) 10-0

5.13.2017 OKUSA FS State - 136 lbs - 1st Place

  • teched Jack Wells (Deer Creek) 10-0
  • teched Brice Hickman (Guthrie) 12-0
  • teched Gavin Koehler (Team NEO) 12-0
  • teched Francisco Jr. Famero (Cache) 10-0

5.6.2017 OKUSA East Region FS - 136 lbs - 1st Place

  • defeated Jose Flores (Threestyle) 14-5
  • defeated Jose Flores (Threestyle) 12-7

4.22.2017 Sand Springs OKUSA Freestyle - 136 lbs - 1st Place

  • pinned Gavin Koehler (Team NEO) in 2:35
  • defeated Jose Flores (Threestyle) 7-3

4.15.2017 OKUSA National Team Qualifier Freestyle - 136 lbs - 2nd Place

  • teched Gavin Koehler (Team NEO) 11-0
  • defeated Harley Andrews (Tiger Wrestling) 8-6
  • pinned in 0:42 by Tate Picklo (Matrix)